Počítací váhy jsou velmi univerzální zařízení, které mohou být použity pro vážení v různých oborech. Od kontroly váhy přepravky s banány až po stanovení hustoty chemických látek v laboratořích. Jedna z nejběžnějších aplikací je počítání (nebo kontrola již napočítaných kusů), a tam jsou nejvíce využívány můstkové počítací váhy, které se specializují na počítání dílů a kusů pro odvětví, jako je kontrola kvality, maloobchod, továrny a další.

Jak fungují počítací váhy?

Počítací váhy nejen váží, ale také počítají kusy. To provedete pomocí hmotnosti vzorku (buď prvního kusu, nebo váhy, kterou zadáte pomocí klávesnice) a dělení celkové hmotnosti hmotností vzorku.

Nezapomeňte, že váha počítá tak, že se celková hmotnost dělí na hmotnost vzorku. Nemůžete tedy umístit šrouby různých hmotností a získat správný výsledek. Váha pracuje pouze s položkami, které mají stejnou váhu.

Jak jsou počítací váhy užitečné?

Počítací váhy jsou zvláště běžné v odděleních pro zajišťování jakosti a v maloobchodních distribučních skladech pro kontrolu počtu kusů v dávce před schválením k odeslání. Další podniky založené na manuální výrobě, jako jsou tiskárny, výrobci CD, výrobci spojovací techniky, kovodělné a instalatérské firmy, často používají počítání kusů. Například firmy v oblasti instalatérských zařízení mohou spočítat počet měděných armatur, které zůstali v krabici po montáži, nebo aktualizovali svůj sklad bez nutnosti manuálního počítání každého kusu. Jsou také velmi užitečné pro inventarizaci, výrobu a balení. Umožňují nejen kontrolovat počet kusů, ale také vytvářet šarže, které mají vždy správné množství materiálu a jsou ideální pro počítání velkého množství stejného materiálu. Počítací váhy můžou také počítat mince nebo žetony při uzavření obchodu nebo celkové částky. Mohou také pomoci při snižování množství odpadu při plnění do obalů. Hlavním přínosem počítací váhy je úspora času a peněz.

Jaké jsou některé doplňkové funkce počítací váhy?

Kompletní číselná klávesnice umožňuje uživatelům zadávat různé hmotnosti vzorku. Akumulace je dalším užitečným prvkem, zejména pro stolní váhy s menší kapacitou nebo pokud nechcete mít celý svůj inventář v takovém měřítku. Kumulování výsledků umožňuje ukládat a slučovat položky při zachování vašeho počtu. Rozhraní RS-232 mohou váhu propojit s tiskárnou nebo počítačem a umožňují vám uchovávat záznamy, provádět hloubkovou analýzu vašeho inventáře nebo používat systém sledování pomocí digitálního inventáře. Neméně užitečnou funkcí počítací váhy je schopnost limitního vážení pro vždy přesné dávkování vzorků. Při dosažení požadovaného počtu vzorků Vás váha upozorní jak akusticky tak i vizuálně.

Najděte nejlepší počítací váhu podle vašich potřeb

Jako vždy zvažte vaše potřeby a aplikace, které chcete, aby vaše váha prováděla. Pro balení nebo počítání malých dílů jsou vynikající volbou klasické stolní počítací váhy TJ-KPokud jste ve skladu nebo v továrně, jsou pravděpodobně vaší nejlepší volbou Plošinové počítací váhy TJ-KY . 

Neváhejte nás kontaktovat pokud máte nějaké dotazy a nezapomeňte si prohlédnout náš výběr profesionálních počítacích vah.